Nowy trener polskich sprinterów

fot. zimbio.com

fot. zimbio.com

Polscy łyżwiarze szybcy, konkretnie sprinterzy, mają nowego trenera. Jak donosi portal eurosport.onet.pl został nim Fin Tuomas Nieminen, który współpracował z naszą kadrą już w ubiegłym sezonie. 

Tuomas Nieminen to były zawodnik, który w poprzednich latach trenował kadrę norweskich sprinterów ale współpracował również z Polakami. – Zawodnicy byli zadowoleni ze współpracy. Teraz jednak Fin zgłosił chęć prowadzenia polskiej kadry. Jesteśmy z tego zadowoleni i postanowiliśmy go zatrudnić – powiedziała w rozmowie z eurosport.onet.pl Ewa Białkowska odpowiedzialna za wyszkolenie w Polskim Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. Do tej pory nasi zawodnicy trenowali w akademii łyżwiarskiej w niemieckim Inzell, a także w Hamar z trenerem Jeremym Wotherspoonem.

Najbliższe plany łyżwiarzy to trwające już zgrupowanie w Hiszpanii, a następnie pobyt w Spale. Pierwsze treningi na lodzie odbędą się już w lipcu na torze w holenderskim Heerenveen. Natomiast na październik zaplanowane są treningi na torze w Polsce, powstającym w Tomaszowie Mazowieckim. Pierwszy zadaszony tor w naszym kraju, o który przez lata walczyli nasi łyżwiarze, do użytku ma zostać oddany we wrześniu.

źródło: eurosport.onet.pl 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.