Nowy sezon zimowy w skokach bez Ronana Lamy Chappuis

Francuzki skoczek narciarski – Ronan Lamy Chappuis postanowił zakończyć karierę sportową. Jednym z powodów, które wskazał 25 – letni zawodnik były problemy zdrowotne związane z przebytym nowotworem kości. 

Kolejny skoczek narciarski postanowił zakończyć swoją sportową karierę. Najbardziej odejście Ronana Lamy Chappuis odczuje rodzimy związek narciarski. W kadrze francuskiej po Vincencie Descombes Sevoie to już drugi zawodnik, który odwiesił narty na kołek. Ronan swoją przygodę ze startami w zawodach najwyższej rangi rozpoczął w 2010 r., podczas konkursów z cyklu Letniego Grand Prix w Courchevel. W Pucharze Świata nie odnotował szczególnie udanych występów. Najlepsze, 11 miejsce, zajął w Sapporo w sezonie 2013/2014. W sumie na belkę startową w zawodach Pucharu Świata zasiadł 51 razy.

Informacje Lamy Chappuis przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Ostatni rok był dla mnie trudny, jednak przez ten czas wiele się nauczyłem. Skoki narciarskie przyniosły mi sporo emocji oraz niezapomnianych chwil. Ciało jednak przesyła czasem pewne sygnały, które trzeba uszanować , nawet, gdy to jest bardzo trudne. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy byli przy mnie i pomogli mi osiągnąć pewne cele w tym sporcie. Nadszedł czas, aby zacząć nowy rozdział mojego życia i surfować na nieco innych falach. Mam nadzieję, że nieco lepszych, niż dotychczas – zawiadomił zawodnik.

Na decyzje Ronana Lamy Chappuis wpłynęły problemy zdrowotne. W 2017 r. świat skoków narciarskich obiegła informacja o chorobie z jaką musi zmagać się francuski zawodnik. Okazało się, że za sprawą bólu pleców, na które cierpiał, stał nowotwór kości. Od razu poddał się leczeniu, które w ostateczności zakończyło się przeszczepem szpiku. Następnym etapem powrotu do zdrowia skoczka była rehabilitacja. Pomimo powrotu na skocznie minionej zimy, zawodnik podjął decyzje o całkowitym wycofaniu się ze skoków narciarskich.

Źródło: facebook.com/LamyChappuisRonanOfficiel, skijumping.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.