Nowy rozdział w biathlonowej karierze Stiny Nilsson. Szwedka zadebiutuje w PŚ

© Deubert/IBU

Stina Nilsson otrzymała powołanie na ostatni weekend biathlonowego Pucharu Świata 2020/2021. Szwedka tym samym zadebiutuje w Oestersund w zawodach najwyższej rangi. 

fot. Deubert/IBU

Na koniec zimy kibice będą mogli zobaczyć byłą wybitną biegaczkę narciarską w biathlonowej rywalizacji na najwyższym szczeblu. Po roku od zmiany dyscypliny Stina Nilsson zadebiutuje bowiem w Pucharze Świata. 27-letnia zawodniczka otrzymała powołanie na weekend zmagań w Oestersund. Tam na Szwedkę na pewno czeka starcie w sprincie. Potem może awansować do pościgu, a po dwóch ewentualnych świetnych występach liczyć na udział w biegu masowym.

Trener Johannes Lukas przyznał, że ta szansa dla Stiny jest ważny krokiem w jej karierze biathlonistki. – Stina pokazała ostatnio dobrą formę. A dla jej rozwoju ważne jest, aby miała możliwość rywalizacji z najlepszymi – powiedział

Nilsson w tym sezonie sprawdzała swoją dyspozycję na arenie międzynarodowej. Miało to miejsce w zawodach niższej rangi, a dokładnie Pucharze IBU. Jej najlepszym rezultatem jest ósma lokata wywalczona w biegu pościgowym po uplasowaniu się na dwudziestej drugiej pozycji w sprincie. Mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich ze startu na start robiła progres, głównie jeśli chodzi o bieg.

Źródło: fondoitalia.it/informacja własna

Obserwuj