Nowy pomysł polskich biegaczy, potrenują w Norwegii

fot. Irek Trawka / Maciej Staręga to najbardziej doświadczony zawodnik w kadrze Krężeloka

fot. Irek Trawka

Polscy biegacze narciarscy postanowili wziąć los w swoje ręce. Czwórka zawodników będzie trenowała przez cztery miesiące w Norwegii, ale by zrealizować te plany potrzebne są im pieniądze, które zbierają na jednej z platform crowdfundingowych. 

Pomysł treningów w Norwegii pojawił się już podczas minionego sezonu zimowego. Czwórka zawodników: Maciej Staręga, Paweł Klisz, Jan Antolec oraz Dominik Bury, w ramach przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang, przez cztery miesiące będę trenować w norweskim Lillehammer. Część kosztów pokryje Polski Związek Narciarski, ale pomysł ten wymaga większej ilości środków finansowych. Dlatego też zawodnicy postanowili zebrać brakującą kwotę 150 tys złotych za pomocą platformy crowdfundingowej. Fundusze te pokryć mają m.in. opłacenie norweskiego trenera-konsultanta, żywność, mieszkanie, transport czy sprzęt dla zawodników.  – Mimo że mamy zapewnione szkolenie przez PZN, to chcemy pójść krok dalej – mówi Maciej Staręga w rozmowie z portalem mambiznes.pl i dodaje –  Każdego dnia chcemy zdawać jakieś relacje z tego, jak tam trenujemy, żyjemy, odpoczywamy i się organizujemy. Blogi, fotorelacje z ciekawych miejsc, krótkie filmiki nie tylko z treningów, ale również i z różnych sytuacji życiowych. Wszystko to nie dlatego, że chcemy zrobić z siebie gwiazdy. Przewodnią myślą projektu jest pokazanie młodym ludziom, jak fajnym i ciekawym sportem są biegi narciarskie, a także jak dzięki pomysłom i zaangażowaniu można spełniać swoje marzenia.

W projekt, który otrzymał nazwę ” Życie na biegówkach – przez Norwegię na Igrzyska”,  zaangażowała się Fundacja Impero Sport.

źródło: mambiznes.pl / skipol.pl 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.