Nowy kierownik zawodów w Klingenthal

Vogtland Arena Marketing
Vogtland Arena Marketing

Do zawodów w Klingenthal został już tylko tydzień. Organizatorzy poinformowali dzisiaj, że nastąpiła zmiana na stanowisku kierownika zawodów o Puchar Świata w tej miejscowości. Andreasa Hille zastąpić ma młody Axel Körner.

Klingenthal jest już na ostatniej prostej przygotowań do inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Najlepsi zawodnicy pojawią się tam już za niespełna 7 dni. Dziś organizatorzy poinformowali, że 19-letni Axel Körner został nowym kierownikiem zawodów. Funkcja ta jest bardzo odpowiedzialna, więc nie dziwi nikogo fakt, że Axel jest jednym z najmłodszych kierowników w historii. Przypomnijmy, że osoba pełniąca tę funkcję wchodzi w skład Jury konkursu, które podejmuje decyzje m.in. w sytuacji silnego wiatru. – Od teraz to ja jestem odpowiedzialny za wszystkie przygotowania do Pucharu Świata – mówił nowo wybrany kierownik.

Körner ma oczywiście doświadczenie w przygotowaniach do zawodów. Od kilku lat jest członkiem lokalnej grupy sędziowskiej, a w 2012 roku został asystentem, byłego już kierownika, Andreasa Hille. Nie oznacza to jednak, że Axel o wszystkim decyduje sam. Każdy krok dyskutuje z federacją narciarską i komitetem organizacyjnym. Młody organizator przeszedł także w ubiegłym roku szkolenie dla kierowników zawodów w Zakopanem, które było zorganizowane przed FIS. Przed startem konkursów Axel ma jednak kilka marzeń. – Pragnę, aby skocznia była przygotowana idealnie, nie było za dużo wiatru – mówił. – Życzę sobie prawdziwej sportowej rywalizacji, a także, aby na skoczni był wielu wspaniałych kibiców, którzy stworzą fantastyczną atmosferę.

Źródło: Vogtland Arena Marketing

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.