Nowy kalendarz Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej

fot. M. Rudzińska

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) przedstawiła nowy kalendarz Letniego Grand Prix 2020 w kombinacji norweskiej. Rozegranie, i tak już w skróconej formie cyklu stoi pod znakiem zapytania ze względu na pandemię koronawirusa.

Miesiąc temu federacja przedstawiła kalendarze w kombinacji norweskiej. Wśród nich znalazł się także cykl Letniego Grand Prix. Zmagania miały rozpocząć się 22 sierpnia zawodami mieszanymi w Oberhofie. Cykl miał odwiedzić także Oberwiesenthal, Oberstdorf i Tschagguns (tylko dla mężczyzn). Finał planowany był na 6 września.

Jeśli sytuacja związana z pandemią pozwoli na rozegranie cyklu, to odbędzie się on tylko w dwóch lokalizacjach. Po dwie rundy kobiet i mężczyzn rozegrane zostaną w Tschagguns w Austrii (19 i 20 września) oraz w Oberstdorfie w Niemczech (25 i 26 września). Oznacza to, że Letnie Grand Prix zakończy się dokładnie tydzień po jego rozpoczęciu.

Każde zawody metodą Gundersena będą składać się z serii skoków oraz biegu na 10 km (mężczyźni) lub 5 km (kobiety). W Tschagguns rozmiar skoczni wynosi 108 metrów. W Oberstdorfie panie oraz panowie podczas jednego konkursu skakać będą na skoczni o HS-106 metrów. Ostatnia seria skoków mężczyzn zostanie rozegrana na dużym obiekcie (HS-137 m).

źródło: fis-ski.com