Nowoczesny kompleks skoczni COS w Zakopanem coraz bliżej

Kompleks Średnich Skoczni, należących do Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, ma w niedalekiej przyszłości zmienić swoje oblicze.

W zeszłym tygodniu przeprowadzenie inwestycji obejmującej mniejsze skocznie w Zakopanem zapowiedział na Twitterze Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Około 40 mln zł zamierzamy przeznaczyć na modernizację i budowę kompleksu skoczni narciarskich w Zakopanem zamieścił w swoich mediach społecznościowych były lekkoatleta. Jak dodał, będzie to jedna z największych inwestycji w historii Centralnego Ośrodka Sportu.

To bardzo optymistyczna deklaracja, która potwierdza to, jak ważne jest, aby w Zakopanem można było trenować na obiektach nowoczesnych mówi dyrektor COS-OPO w Zakopanem Sebastian Danikiewicz. Jako jeden z Ośrodków Przygotowań Olimpijskich systematycznie zabiegamy o realizację w Zakopanem inwestycji o kluczowym znaczeniu dla rozwoju sportu, w tym z myślą o rozwoju skoków narciarskich  podkreśla dyrektor.

Wstępnie przedstawiona koncepcja zakłada powstanie nowoczesnego kompleksu Średnich Skoczni, który składałby się z pięciu obiektów o różnej wielkości. Taka inwestycja dopełniłaby infrastrukturę pod kątem skoków narciarskich, zakopiański COS dysponuje również w pobliżu przebudowaną w ubiegłym roku skocznią Wielka Krokiew.

Źródło: zakopane.cos.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.