Nowe życie legendy. Czym zajmuje się Gregor Schlierenzauer?

Minęło już siedem tygodni, odkąd Gregor Schlierenzauer ogłosił zakończenie sportowej kariery. Utytułowany Austriak wyjawił w dzienniku “Kronen Zeitung”, czym zamierza się zajmować w dalszym życiu.

Bogata kariera

Chyba nie ma świecie fana sportu, dla którego Gregor Schlierenzauer byłby postacią anonimową. 31-latek osiągnął w tej dyscyplinie niemalże wszystko, sięgając po najwyższe laury w bardzo młodym wieku. Ostatnie lata dla zwycięzcy 53 pucharowych konkursów były jednak wyjątkowo trudne. Problemy zdrowotne i nieudane próby powrotu sprawiły, że austriacki mistrz nie był już w stanie nawiązać do sukcesów sprzed lat, co skłoniło go do podjęcia decyzji o rozbracie ze skokami.

Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli znalazł jednak pomysł na siebie w nowym “pozaskokowym” życiu. – W ubiegłym roku rozpocząłem szkolenie na agenta nieruchomości. Moim wielkim hobby jest projektowanie domów oraz mieszkań i chciałbym w tym kierunku się rozwijać – wyjawił.

Nowe życie

Dla wielu zawodników, którzy rozstali się ze światowymi skoczniami naturalną ścieżką dalszego rozwoju była kariera trenerska. Jak będzie w przypadku Schlierenzauera? – W sumie nie myślałem o tym. Gdyby ktoś stwierdził, że będę potrzebny to mógłbym podjął się tego wyzwania, jednak na ten moment nie postrzegam siebie w roli trenera. Bardziej interesowałaby mnie rola doradcy – uciął wątek zwycięzca Turnieju Czterech skoczni w sezonach 2011/12 oraz 2012/13.

Jak wiadomo, w bogatej karierze skoczka z Tyrolu zabrakło dla wielu najcenniejszego – złotego medalu olimpijskiego. Mimo wszystko czterokrotny medalista igrzysk olimpijskich nie odczuwa z tego powodu niedosytu. – Osiągnąłem więcej, niż mogłem sobie wymarzyć będąc dzieckiem. Reprezentowanie Austrii podczas ważnych wydarzeń zawsze wyzwalało we mnie gęsią skórkę – przyznał Schlierenzauer.

źródło: krone.at