Nowe informacje na temat zdrowia Bjoerna Einara Romoerena

22:07, 13.03.2020 Julian Cieślak

Były norweski skoczek Bjoern Einar Romoeren, który od zeszłego roku walczy ze złośliwym nowotworem w kręgosłupie, poinformował, że zastosowana u niego chemioterapia dała pożądane skutki.

U Bjoerna Einara Romoerena tzw. mięsak Ewinga został zdiagnozowany prawie rok temu, natomiast o chorobie, której się przeciwstawia, dowiedzieliśmy się dopiero latem. Norweg przyjął łącznie 13 chemioterapii, a ostatnią z nich w styczniu.

Dziś ośmiokrotny zwycięzca konkursów Puchar Świata podzielił się bardzo dobrą nowiną. W talk-show Lindmo emitowanym na norweskim NRK 38-latek powiedział, że promieniowanie zadziałało.

Romoeren to utytułowany były skoczek narciarski. Pochodzący z Oslo zawodnik jest m.in. drużynowym brązowym medalistą olimpijskim z Turynu. Norweg zdobył także indywidualnie srebro mistrzostw świata w Oslo na skoczni normalnej, małą Kryształową Kulę za loty narciarskie w sezonie 2005/06 czy też zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2003/04.