Nowa Zelandia: Polka dominuje w narciarstwie alpejskim!

Wczoraj w Coronet Peak (Nowa Zeladnia) zostały rozegrany pierwsze w tym sezonie zawody w narciarstwie alpejski w ramach National Championships. Wzięła w nich udział udział jedna z naszych narciarek alpejskich – Sabina Majerczyk. Polka zdeklasowała resztę stawki i pewnie wygrała zawody. Zwycięstwo zapewniła sobie doskonałym drugim przejazdem, który jako jedyna zjechała poniżej 50 sekund (49.90 s). Drugie miejsce zajęła reprezentantka Norwegii – Anna Kristin Lysdahal, która do Sabiny Majerczyk straciła 0.63 sekundy, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Brytyjka – Charlotte Guest.

Natomiast dzisiaj w tym samym miejscu rozgrywane były zawody FIS Race, w których Sabina Majerczyk po raz drugi okazała się najlepsza. Reprezentantka Polski triumfowała w slalomie gigancie i drugą Norweżkę – Margarethe Chloe Fausa wyprzedziła o 0.21 sekundy. Trzecie miejsce zajęła kolejna reprezentantka Norwegii – Anna Kristin Lysdahal. Tym razem zwycięstwo zawdzięcza znakomitemu pierwszemu zjazdowi, który jako jedyna ukończyła z czasem poniżej 47 sekund (46,96 s). Jutro kolejny start biało-czerwonej. Trzymamy zatem kciuki!

Źródło: Anna Karczewska / PZN