Nowa współpraca estońskiego skoczka. Będzie trenował z Czechami

Kevin Maltsev, fot. Magdalena Janeczko

Kevin Maltsev jest kolejnym estońskim skoczkiem, który do nowego sezonu przygotowuje się z inną reprezentacją. Wcześniej kontynuację swojej współpracy z Finami ogłosił Artti Aigro, a teraz o wspólnych treningach z Czechami poinformował właśnie Maltsev.

Kevin Maltsev, fot. Magdalena Janeczko

Kevin Maltsev, który do poprzedniego sezonu przygotowywał się wraz ze Słoweńcami, tym razem rozpoczął współpracę z Czechami. Estoński skoczek oraz reprezentanci Czech planują obecnie pod okiem tego samego trenera, a co za tym idzie, odbywają wspólne obozy treningowe. Obecnie Maltsev trenuje w słoweńskiej Planicy, gdzie ma odbywać około 5-6 treningów tygodniowo na skoczni, a także trenować na siłowni.

– Z moim zdrowiem jest aktualnie w porządku, nie mogę na nic narzekać, ale trochę obawiam się o plecy – mówił estoński zawodnik. – Boję się, że jak coś zrobię źle, znowu zacznę je odczuwać, ale w tej chwili wszystko jest dobrze i nie ma żadnych bolesnych oznak – kontynuował. W minionym sezonie Maltsev tylko dwukrotnie punktował w konkursach rangi FIS. Swoje cztery punkty zdobył podczas zawodów trzeciej ligi w Zakopanem, gdzie był 28. i 30.

Najbliższym planem startowym Maltseva jest FIS Cup w Otepaa, który rozpocznie tegoroczną rywalizację w zawodach trzeciej ligi. Pierwszy z konkursów odbędzie się już 3 lipca.

Źródło: informacja własna