Nowa rola Weroniki Nowakowskiej. Wybrała inny sport

13:34, 04.08.2020 Mateusz Król Aktualizacja: 13:48, 04.08.2020

Dwukrotna medalistka biathlonowych mistrzostw świata - Weronika Nowakowska - rozpoczyna nowy rozdział w swoim życiu. Była zawodniczka została trenerką mentalną kadry narodowej badmintona.

fot: Szymon Sikora / PZBiath

Była znakomita polska biathlonistka Weronika Nowakowska dołączyła do ekipy polskich badmintonistów. Wicemistrzyni świata z Kontiolahti podpisała kontrakt i została trenerką mentalną oraz specjalistką coachingu.

- Najważniejsze w naszej współpracy będzie poznanie zawodników, ich zasoby i ograniczenia. Sądzę, że na początku najwięcej czasu poświęcimy temu, by określić dokąd chcą zmierzać i jakie stawiają przed sobą cele - zapowiada Nowakowska.

Do pierwszej rozmowy Polskiego Zwiazku Badmintona z Nowakowską miało dojść przed rokiem podczas mistrzostw świata, które rozgrywane były w Katowicach. - Wówczas nie czułam się jeszcze gotowa - mówi była biathlonistka. Po upływie czasu jednak zdecydowała się zaakceptować propozycję.

Weronika Nowakowska karierę biathlonową zakończyła w 2018 roku. Prócz dwóch medali mistrzostw świata, wywalczyła także dwa krążki europejskiego czempionatu. Trzykrotnie reprezentowała Polskę na Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Najwyższe miejsce, jakie zajęła na tej imprezie, to piąte podczas biegu indywidualnego w Whistler w 2010 roku.

Źródło: facebook.com/polskizwiazekbadmintona/