Nowa rola Primoža Peterki

FOTO: Jože Suhadolnik/Delo

FOTO: Jože Suhadolnik/Delo

Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli, Primož Peterka podjął się właśnie nowego wyzwania. Po krótkiej przygodzie z reprezentacją Turcji, przyjmie pod swoje skrzydła chińskich młodzików. 

Słoweniec po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego zajął się trenowaniem adeptów tego sportu. W 2019 roku objął prowadzenie kadry tureckiej, a teraz przyszedł czas na reprezentantów Chin. Okazja jest bowiem nie lada gratką, nowi podopieczni Peterki to młodzi zawodnicy, którzy swoje umiejętności szlifują na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Mają się one odbyć w 2022 roku.

Primož Peterka poddał zawodników takim samym testom jak skoczków słoweńskich. Było to dla nich na pewno trudne, gdyż młodzież w wieku 13-17 lat zajmowała się wcześniej m.in. siatkówką, a przygodę ze skokami rozpoczęli bardzo niedawno. W projekcie, jako pomocnicy Peterki, biorą także udział Andraz oraz Manja Pograjc, byli zawodnicy.

Skoczkowie z Dalekiego Wschodu przebywają w Kranju. Do rodziny jeżdżą jedynie dwa razy w roku. Do wyjazdu zostało wybrane 15 osób. Niestety rodzice jednego z wyselekcjonowanych zawodników nie wyrazili zgody na jego trening w Słowenii, więc drużyna liczy 14 osób. Płynność komunikacji zapewniają dwaj tłumacze, ponieważ dzieci dopiero uczą się angielskiego.

Źródło: www.delo.si/

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.