Nowa rola Aino Kaisy Saarinen

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Jedna z najlepszych fińskich biegaczek XXI wieku Aino Kaisa Saarinen zakończyła po minionym sezonie karierę. Teraz została sekretarzem generalnym Lahti Ski Games.

Mistrzyni świata i wielokrotna medalistka olimpijska Aino Kaisa Saarinen zostaje przy sportach zimowych. Niedawno została wybrana na sekretarza generalnego Lahti Ski Games, czyli zawodów Pucharu Świata organizowanych na kompleksie narciarstwa klasycznego w miejscowości, która rok temu gościła czempionat. Pierwszy poważny test złotą medalistkę z Liberca czeka na początku lutego. Wtedy najlepsi narciarze klasyczni zjawią się w Lahti, aby walczyć o punkty PŚ. – Saarinen ma nie tylko wieloletnie doświadczenie w zawodach, ale także silną wizję tego, jak nasze wydarzenie ma wyglądać w przyszłości – powiedział Emilia Mäki z komitetu organizacyjnego.

Aino Kaisa Saarinen ma jeden cel. Sprawić, aby zawody organizowane w Lahti były nakierowane bardziej na rodziny, bo tak pamięta czasy, kiedy była dzieckiem. Rodzice przychodzili ze swoimi pociechami i to dawało znakomitą atmosferę. Była fińska biegaczka wspomina, że właśnie tutaj zakończyła swoje starty w Pucharze Świata. – Byłam bardzo szczęśliwa, że ludzie przyszli zobaczyć mój ostatni występ i dopingowali mnie. Czuję, że w pewnym sensie jest to moja szansa, aby zwrócić się do publiczności, będąc w komitecie organizacyjnym i rozwinąć wydarzenie. Lahti Ski Games to wspaniała zimowa tradycja i atmosfera, na którą czekają wszyscy przyjaciele sportów zimowych i ich rodziny – przyznała Saarinen.

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.