Nowa oferta dla Therese Johaug

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Therese Johaug nie przestaje cieszyć się popularnością na rynku sponsorskim. Niedawno otrzymała ofertę od internetowej firmy hazardowej, na kwotę nawet ponad miliona koron. 

Norweska biegaczka narciarska została zdyskwalifikowana za stosowanie dopingu na okres 13 miesięcy. To właśnie do końca trwania kary, czyli 18 listopada tego roku miałby obowiązywać kontrakt, jaki zaproponowano Johaug. Ofertę na ponad 100 milionów koron złożyła jej maltańska firma zajmująca się hazardem w internecie. Norweżka miała stać się ambasadorem ich firmy do końca dyskwalifikacji, ponieważ po jej upływie Therese będzie już związana z oficjalnymi sponsorami norweskiej kadry. Jedną z firm wspierającą norweskich biegaczy jest totalizator sportowy Norsk Tipping. Biegaczka ma także 12 własnych sponsorów. W Norwegii obowiązuje jednak zakaz hazardu, dlatego sportowcy nie powinni reklamować takiej działalności.  To był między innymi jeden z powodów odrzucenia przez Norweżkę oferty sponsora.

Przypomnijmy, że Therese Johaug została zdyskwalifikowana na 13 miesięcy po wykryciu w jej organizmie clostebolu. Obecnie Norweżka czeka na wyrok Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), który rozpatruje wniosek Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) o przedłużenie dyskwalifikacji nawet do 20 miesięcy.

źródło: PAP / eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.