Nowa mistrzyni Polski w skokach narciarskich

16:15, 07.10.2016 Mateusz Król

Diana Trambitas Anna Twardosz Astrid MobergSensacyjne rozstrzygnięcia przyniósł dzisiejszy konkurs o medale mistrzostw Polski w skokach narciarskich kobiet. Faworytka konkursu Kinga Rajda przegrała z Anią Twardosz.

Anna Twardosz wywalczyła w Szczyrku swój pierwszy złoty medal mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Reprezentantka klubu PKS Olimpijczyk Gilowice uzyskiwała dzisiaj 70,5 oraz 72,5 metra, co dało jej łączną notę 227,1 pkt. Srebrny medal zdobyła wielka faworytka tych zawodów - Kinga Rajda. 16-latka, która zdobywała już w swojej karierze punkty Pucharu Świata oraz FIS Grand Prix, musiała ustąpić na krajowym podwórku koleżance, po skokach na 65,5 oraz 72 metry. Strata do Twardosz wyniosła 9,1 punktu. Trzecie miejsce zajęła pierwsza w historii mistrzyni Polski - Magdalena Pałasz, której zmierzono dziś 64,5 oraz 67 metrów. Medale zawodniczkom wręczał m.in. Adam Małysz. Fotorelacja z tego wydarzenia już wkrótce na naszej stronie.