Norweżki odbierają trenera Słowenkom. Hattestad wraca do kraju

fot. M. Rudzińska

Ola Vigen Hattestad spełni chyba swoje największe trenerskie marzenie. Były mistrz olimpijski w sprincie dotychczas prowadził kobiecą reprezentację Słowenii w biegach narciarskich. Teraz otrzymał jednak propozycję trenowania Norweżek. Nie wahał się ani chwili.

fot. M. Rudzińska

Ola Vigen Hattestad, jeden z najlepszych sprinterów narciarskich w historii, mistrz olimpijski z Soczi, podwójny mistrz świata w 2009 roku w Libercu, potrójny zdobywca małej kryształowej kuli, wraca do swojej ojczyzny. Przez ostatnie lata pełnił funkcję trenera reprezentacji Słowenii biegaczek narciarskich. Teraz otrzymał propozycję z Norwegii. – To oferta, której nie można odrzucić – skomentował.

Norweg jest żonaty ze znaną słoweńską biegaczką Katją Visnar, która kilka dni temu potwierdziła zakończenie kariery. Teraz wspólnie z rodziną Ola może swobodnie przeprowadzić się do swojej ojczyzny. Tam poprowadzi najlepsze zawodniczki na świecie, wspólnie z Ole Mortenem Iversenem. Hattestad zastąpi Geira Andre Rogna, który zrezygnował, aby zająć się poważnie chorą żoną.

Mistrz olimpijski doprowadził reprezentację Słowenii do ważnych sukcesów. Visnar przed rokiem, wspólnie z Anamariją Lampić, sięgnęły po srebrny medal mistrzostw świata. To w sprincie drużynowym w Seefeld. Ta druga minionej zimy wróciła do wygrywania w sprintach. Ostatecznie zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji sprinterskiej sezonu.

Źródło: NRK

Mateusz Król
Obserwuj