Norweskie kadry na nowy sezon ogłoszone

fot: aremobility.com

(fot: aremobility.com) 

Norweski Związek Narciarski potwierdził składy kadr narodowych w skokach narciarskich. Ogłoszono sześcioosobową drużynę mężczyzn i jedynie Maren Lundby po stronie kobiet. 

Wśród mężczyzn wśród kandydatów nie ma wielkich zaskoczeń. Poza zdecydowaną czołówką norweskiej ekipy – Danielem Andre Tande, Johannem Andre Forfangiem, Andreasem Stjernen em oraz Andersem Fannemel em, którzy stanowili o jej sile w zeszłym sezonie do najważniejszego z zespołów dołączyli będący w świetnej dyspozycji pod koniec poprzedniej kampanii Robert Johansson oraz kończący długą i ciężką rehabilitację Kenneth Gangnes. Szkoleniowcem Skandynawów pozostanie Alexander Stoeckl, który jest zadowolony że do kadry A zaczynają się przebijać nowe twarze. Twierdzi, że to dobrze świadczy o poziomie prezentowanym przez niższe szczeble reprezentacji.

W składzie drużyny kobiet widnieje jedynie nazwisko Maren Lundby. Czwarta zawodniczka MŚ w Lahti będzie jednak wspierana w trakcie sezonu przez Anniken Morn i Sillje Opseth. Trener Christian Meyer mówi o ich możliwości startowania, jak i wspólnego szlifowania formy z najlepszą reprezentantką kraju. Wspomina także o prawdopodobnym łączeniu zgrupowań zespołu z kadrą mężczyzn.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.