Norweski trener odchodzi. Przyczynił się do wielkich sukcesów

fot. Nettavisen

fot. Nettavisen

Kristian Hammer nie będzie już trenerem reprezentacji Norwegii w kombinacji norweskiej. Szkoleniowiec nie przedłużył kontraktu z federacją.

Hammer jest byłym kombinatorem norweskim, który ostatnio trenował kadrę Norwegii w tej dyscyplinie. Ten sezon był dla norweskich zawodników bardzo udany. Na mistrzostwach świata w Seefeld zdobyli 4 medale, w tym złote w drużynie i Jarla Magnusa Riibera. Riiber zdominował również sezon Pucharu Świata, zdecydowanie triumfując w klasyfikacji generalnej. NRK donosi, że trener Norwegów nie podpisał nowego kontraktu.

– To była trudna decyzja, ale chciałbym spędzić więcej czasu z rodziną. Nigdy nie mówię nigdy. To było zachęcające, gdy Ivan Stuan ostatnio namawiał mnie do podpisania kontraktu. Nie zamierzam teraz podejmować ostatecznej decyzji na przyszłość – powiedział Hammer. Wspomniany dyrektor sportowy, Ivan Stuan planował podpisać kontrakt z Kristianem Hammerem do igrzysk olimpijskich w Pekinie. – To było naszym priorytetem, żeby przedłużyć kontrakt z Kristianem. W ciągu ostatnich trzech lat zbudował nowy zespół i był bardzo ważny w procesie, którego kulminacja miała miejsce w minionym sezonie – przyznał dyrektor sportowy.

W tym wypadku norweska federacja rozpoczyna poszukiwania nowego trenera. – Musimy poradzić sobie bez Kristiana, ale proces jest w toku. Ocenimy sytuację z zawodnikami w ciągu tygodnia i zobaczymy, kogo możemy rozważyć. Będziemy szukać na całym świecie, także w skokach i biegach narciarskich, kto może pasować do zespołu – podsumował Ivan Stuan.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.