Norweski mistrz pomoże Johannesowi Klaebo

fot: Jakub Balcerski

fot: Jakub Balcerski

Johannes Hoesflot Klaebo zdominował rywalizację w sezonie 2018/2019 wygrywając Tour de Ski, klasyfikację generalną Pucharu Świata i zdobywając trzy złote medale na mistrzostwach świata w Seefeld. Młody Norweg nie zamierza jednak obniżać swojego poziomu i w rozmowie z TV2 poinformował, że o pomoc w przygotowaniach do następnego sezonu zimowego poprosił Pettera Northuga.

Miniony sezon, mimo początkowych problemów, był niezwykle udany dla Johannesa Hoesflota Klaebo, który w swoim debiucie w Tour de Ski wygrał tę imprezę, a miesiąc później dołożył jeszcze do bogatej kolekcji trzy złote medale mistrzostw świata. 22-letni zawodnik, uznawany za jeden z największych talentów biegów narciarskich w XXI wieku, chce nadal poprawiać swoje wyniki i parametry organizmu o czym może świadczyć nawiązanie współpracy z uwielbianym przez Norwegów i samego Johannesa Klaebo Petterem Northugiem. – Petter, podobnie jak Ole Einar Bjoerndalen, jest jednym z najlepszych norweskich zawodników w historii, którzy spędzili wiele dni podczas treningów na wysokości. Ja cały czas chcę się uczyć nowych rzeczy. Petter zgodził się mi pomóc i naprawdę to doceniam – mówi Klaebo w rozmowie z TV2.

Triumfator Pucharu Świata 2018/2019 przyznaje, że jego głównym celem w przygotowaniach do kolejnej zimy będzie spędzenie dodatkowych godzin na treningu wysokościowym, który ma przynieść długofalowe efekty. – Teraz jest możliwość wypróbowania czegoś nowego, na przykład treningu na wysokości. W dwóch ostatnich sezonach nie był to mój priorytet – tłumaczy Norweg. – Jestem bardzo podekscytowany, bo każdy organizm reaguje indywidualnie na treningi wysokościowe. Może się okazać, że to nie jest w ogóle dla mnie, a być może przyczyni się do poprawy wyników – dodaje biegacz.

Źródło: TV2.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.