Norweska minister kultury nową wiceprezes WADA

fot: aremobility.com

fot: aremobility.com
fot: aremobility.com

Jak donosi norweski dziennik Verdens Gang, minister kultury w Norwegii Linda Hofstad Helleland została wybrana wiceprezesem Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Norweżka pokonała Briana Mikkelsena z Danii i francuskiego kandydata Valérie Fourneyron.

Linda Hofstad Helleland dwa miesiące temu podjęła decyzję o kandydowaniu na stanowisko wiceprezesa Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Norweżka będzie miała dużo wyzwań w nadchodzących miesiącach, a najważniejszym celem będzie uporanie się z całym systemem dopingu w Rosji.

Helleland po wyborach nie ukrywała zadowolenia i opowiadała o swoich planach na walkę z dopingiem w sporcie. – Z naszą wiedzą i możliwościami jesteśmy w stanie pomóc w oczyszczeniu sportu. Norwegia ma wiele do zaoferowania w tej kwestii. Teraz jesteśmy na rozdrożu i musimy podjąć walkę z dopingiem ze zdwojoną mocą – mówi Norweżka. – Sport znaczy bardzo wiele nie tylko dla pojedynczych osób, ale także dla całej naszej społeczności. Musimy się zaangażować, a czysty sport jest naszym priorytetem – dodaje.

Źródło: vg.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.