Norweska gwiazda powróci do rywalizacji w Wiśle? Jest taki plan

fot. M. Król

Minęło już ponad półtora roku od ostatniego oficjalnego startu Maren Lundby. Utytułowana Norweżka wznowiła jednak we wrześniu do treningów na skoczni. Oznacza to, że powrót podopiecznej Christiana Meyera do międzynarodowej rywalizacji już zbliżającej się zimy jest całkiem realny. 28-latka w rozmowie z rodzimymi dziennikarzami przedstawiła swoje dalsze plany.

fot. M. Król

Ostatnie miesiące były dla zwyciężczyni trzydziestu pucharowych konkursów wyjątkowo trudne. Skandynawka zmagała się bowiem z poważnymi problemami z utrzymaniem wagi. Było to jednym z głównym powodów jej rezygnacji ze startów minionej zimy. Latem mistrzyni olimpijska z Pjongczangu powróciła do treningów, a we wrześniu oddała pierwsze skoki na obiekcie w Lillehammer. Pisaliśmy o tym tutaj >>>

Powrót możliwy już na początku zimy

Wciąż nie wiedzieliśmy, kiedy Maren Lundby powróci do międzynarodowej rywalizacji. Przypomnimy, iż jej ostatni oficjalny start miał miejsce 3 marca 2021 roku, kiedy wywalczyła tytuł mistrzyni świata na skoczni dużej w niemieckim Oberstdorfie. Pozytywne informacje przekazał jednak norweski dziennik Verdens Gang.

– Może skakać w zawodach nawet jutro. Jest na to gotowa pod każdym względem – przekazał klubowy trener Norweżki – Jermund Lunder.

Sama zawodniczka poinformowała z kolei, iż planuje wystartować w zawodach w Wiśle (4-6 listopada), bądź w norweskim Lillehammer (2-4 grudnia). Reprezentantka klubu Kolbukameratene IF dodała również, iż nie stawia sobie zbyt wygórowanych celów. Za sukces uważać będzie zajęcie miejsca w czołowej piętnastce.

źródło: vg.no