Norweska drużyna skoczków podjęła walkę ze… zmianami klimatycznymi

Norweski team skoczków narciarskich postanowił walczyć ze zmianami klimatycznymi. Drużyna pod okiem Alexandra Stoeckla chce m.in. przyczynić się do zapobiegania zanikania śniegu na skoczniach. – Jesteśmy bardzo ostrożni w tym, co robimy – przyznał trener reprezentacji.

Federacja Norwegii podjęła współpracę z działalnością “Chooose”  obejmującą zagadnienia związane ze zmianami klimatycznymi. Do problemów, którym reprezentacja Norwegii chce się przeciwstawić, zalicza się m.in. brak świeżego i naturalnego śniegu. – Skoki narciarskie są większą zabawą na śniegu, a dla nas jest to świetny sposób na pokazanie, jak chcemy chronić nasz “plac zabaw” poprzez pozytywne działania – powiedział Andreas Sletvoll, dyrektor generalny “Chooose”. O chęci zmian głos zabrał trener drużyny Alexander Stoeckl. – Środowisko i przyroda są dla nas ważne i mamy nadzieję, że będziemy mogli kontynuować skoki narciarskie przez wiele lat na śniegu. Jesteśmy bardzo ostrożni w tym, co robimy – dodał.

Norwegia, dzięki wdrożeniu środków mających na celu zmniejszenie własnych emisji, uzyskała certyfikat oficjalnego partnera programu klimatycznego ONZ “Neutralny klimat”. – Jesteśmy ambitni i chcemy zostać pierwszym na świecie neutralnie klimatycznym zespołem – przyznał medalista olimpijski Robert Johansson. Oprócz ograniczania przejazdów samochodami, auta zostaną zastępowane hybrydowymi modelami. Ponownie będzie wykorzystywany także sprzęt w celu i środowiskowym, i ekonomicznym. – Naszą wizją jest zostać najważniejszym krajem skoków narciarskich na świecie, dlatego naturalne jest, że wykorzystujemy naszą pozycję, aby wpływać na sam sport. Chcemy iść w bardziej zrównoważonym i przyjaznym dla klimatu kierunku – wyjaśnił kierownik marketingu Bjoern Einar Romoeren.

źródło: FIS

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.