Norwegowie położą większy nacisk na kombinację norweską kobiet

fot. smp.no

fot. smp.no

Norweski Związek Narciarski stawia na kobiecą wersję kombinacji norweskiej. W ciągu roku powołają pierwszą kadrę narodową w tej konkurencji. Jak podkreślają władze federacji, jeszcze nigdy nie kładli takiego nacisku na rozwój tej dyscypliny.

Norwegowie minionej zimy poczuli, ze w ich kombinatorkach norweskich drzemie ogromny potencjał i stawiają na jeszcze lepsze warunki do rozwoju. Najważniejszym celem na przyszłość będą medale mistrzostw świata w Oberstdorfie, gdzie kombinacja kobiet zadebiutuje na tej rangi zawodach. Przyszłej zimy Norwegowie chcą kolejnego medalu juniorskiego czempionatu i odrywać znaczącą rolę w Pucharze Kontynentalnym. – Koncentrujemy nasze wysiłki na sezonie 2020/2021, kiedy będziemy powoływać drużynę narodową. Ta będzie walczyć o wyniki mistrzostw świata – mówi dyrektor sportowy Ivar Stuan.

Norwegowie powołali tzw. zespół rozwojowy, w którym znalazły się utalentowane panie. Wśród nich jedna z bohaterek MŚJ w Lahti – Gyda Westvold Hansen. Wicemistrzyni świata i druga zawodniczka Pucharu Kontynentalnego, będzie liderką drużyny. Niektóre zawodniczki wystąpią w Letnim Grand Prix.

Zespół rozwojowy:

– Gyda Westvold Hansen
– Marte Leinan Lund
– Mari Leinan Lund
– Mille Moen Flatla
– Thea Øihaugen
– Thea Minyan Bjørseth
– Oda Leiråmo
– Hanna Midtsundstad
– Nora Midtsundstad
– Mille Marie Hagen
– Ida Marie Hagen

Norwegowie na razie nie powołali specjalnego sztabu dla wymienionych wyżej talentów. Panie trenują w swoich klubach a kolejne wspólne zgrupowanie zaplanowano na listopad.

Źródło: Fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.