Norwegowie oszołomieni! “Polacy to najlepsi kibice na świecie”

 

Od wielu lat konkursy na skoczni Holmenkollenbakken oglądają rzesze polskich kibiców. Jednak takiej sytuacji, jaką widzieliśmy w tym roku, jeszcze nie było. Zawodnicy zastanawiali się, czy przypadkiem Oslo nie przeniosło się na moment do Polski.

Niedzielne zawody indywidualne na skoczni w Oslo nie należały do najłatwiejszych, o czym w rozmowie z naszym reporterem Adrianem Kosiurą mówił Andreas Stjernen. Dla Norwegów ten konkurs był jednak dużo bardziej udany niż dla Polaków. Aż czterech reprezentantów gospodarzy znalazło się w czołowej dziesiątce. – Oddałem dwa bardzo dobre skoki i jestem zadowolony – mówił Andreas Stjernen, piąty zawodnik konkursu. Zadowolony był także szósty dzisiaj Robert Johannson. Obaj podkreślali, że mają przed sobą teraz dużo konkursów. – Najważniejsze teraz to odpoczywać i wysypiać się tak bardzo, jak to będzie tylko możliwe – powiedział Johannson.

Zawody na jednej z najpiękniejszych skoczni świata śledziła rzesza polskich kibiców. W naszym kraju żartuje się, że gdyby nie nasi rodacy, to zawody RAW Air śledziłaby garstka osób. Nie umknęło to także uwadze norweskich skoczków narciarskich, którzy podkreślali wielką wartość naszych kibiców. – To jest niesamowite. Polscy kibice są najlepsi na świecie. Jesteśmy w Norwegii a ja czuje się, jakby skakał w Polsce. To wygląda jak Zakopane – zachwalał Stjernen. Podziwu nie krył także Robert Johannson. – Wasi kibice w tym sporcie są bardzo ważni, bo jest ich dużo. Genialnie dopingują, widać ich wszędzie i to dobrze mieć ich tutaj – mówił Robert.

Z Oslo dla Sportsinwinter.pl,
Adrian Kosiura

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.