Norwegowie ogłosili skład kadry alpejczyków, Svindal zostaje na kolejny sezon

13:34, 15.04.2018 Marek Cielec Aktualizacja: 23:02, 15.04.2018

Jeszcze przynajmniej jeden sezon zamierza rywalizować w alpejskim Pucharze Świata Aksel Lund Svindal. Wobec problemów z kolanem przyszłość norweskiego alpejczyka była niepewna, ale nie zamierza on jeszcze kończyć kariery.

W opublikowanej niedawno kadrze narodowej norweskich alpejczyków na sezon 2018/2019 znalazło się też nazwisko 35-letnie Svindala, co potwierdza, że nie rezygnuje on jeszcze z jazdy w Pucharze Świata. W ostatnich latach Svindal wielokrotnie borykał się z problemami z kolanem, a również w poprzednim sezonie narzekał on , że wciąż zdarza mu się odczuwać ból. Pomimo tego Svindal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu zdobył złoty medal za zjazd, a w Pucharze Świata zajął trzecie miejsce, walcząc także do samego końca o małą kryształową kulę za zjazd z Beatem Feuzem.

Dyrektor kadry alpejczyków Claus Ryste wyraził duże zadowolenie z faktu, że Svindal wciąż będzie częścią tego zespołu. - Aksel jest fantastycznym facetem i bardzo dobrym narciarzem, który przez wiele lat dał dużo dobreho norweskiemu zespołowi i to wspaniałe, że wciąż z nami jest - powiedział Ryste. Możliwe jednak, że Svindal będzie w przyszłości ograniczał starty do najważniejszych wyścigów, aby nie obciążać kolan.

Pełna lista norweskich kadrowiczów liczy 37 osób. Zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn utworzone zostały po dwie kadry: zespół Pucharu Świata i Pucharu Europy. Dodatkowo jednoosobową kadrę zawodników niepełnosprawnych tworzy Jesper Saltvik Pedersen.

Kadra PŚ kobiet:

1. Ragnhild Mowinckel, Sportsklubben Rival

2. Nina Løseth, Spjelkavik IL

3. Mina Fürst Holtmann, Bærums Skiklub