Norwegowie odkrywają karty. Bracia Oftebro w drużynie narodowej

fot. dagbladet.no

fot. dagbladet.no

Wiosna w pełni. W dyscyplinach zimowych to czas, w którym większość krajów ogłasza składy swoich kadr na kolejny sezon. Norwegowie odkryli karty w kombinacji norweskiej.

W drużynie narodowej na sezon 2019/2020 nie zabraknie oczywiście zdobywcy Pucharu Świata minionej zimy – Jarla Magnusa Riibera, a także Jørgena Graabaka, Magnus Kroga i Espena Andersena, którzy byli w kadrze już w poprzednich sezonach. Norweski Związek Narciarski postanowił, iż w pierwszej grupie szkoleniowej pojawi się również trzech nowych zawodników: Espen Dahlhaug Bjørnstad oraz bracia Jens i Einar Oftebro. Skład sztabu szkoleniowego nie jest jeszcze znany.

W związku z tym, iż podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie w 2021, na których po raz pierwszy w kombinacji norweskiej będą rywalizować kobiety, Norwegowie zdecydowali, że postawią na rozwój tej dyscypliny i stworzą kobiecą drużynę. Koordynatorem szkolenia ma być Magnus Moan, który w marcu zakończył karierę zawodniczą, a trenerem kobiet Thomas Kjelbotn.

źródło: skiforbundet.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.