Norwegowie o nowym sezonie: Jesteśmy gotowi do walki

fot: aremobility.com

fot: aremobility.com

Zapytaliśmy przedstawiciela Norweskiego Związku Narciarskiego czy są gotowi do nowego sezonu, a także o przygotowania do Raw Air 2020. Tore Øvregård, Kierownik ds. Rozwoju Skoków uchylił rąbka tajemnicy. 

W ubiegłym sezonie zajęli dopiero piąte miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów. Robert Johansson i Johann Andre Forfang zajęli odpowiednio 6. i 8. miejsca w klasyfikacji generalnej. Andreas Stjernen został sklasyfikowany na 7. miejscu Turnieju Czterech Skoczni. Norwegowie, bo o nich tu mowa, zapowiadają gotowość do walki o lepsze wyniki w nadchodzącym sezonie. Kierownik ds. Rozwoju Skoków w Norweskim Związku Narciarskim Tore Øvregård zapytany o nastroje i przygotowanie do nowego sezonu odpowiada po prostu: – Jak najbardziej, jesteśmy gotowi. Nastroje są optymistyczne, ale wiadomo, że zawsze jest coś, co można poprawić lub ulepszyć. Naprawdę wyczekujemy tego nowego sezonu.

Wielką niewiadomą przez pewien czas pozostawał Daniel Andre Tande, który w sierpniu doznał kolejnej kontuzji. Spowodowało to utratę sporej części sezonu letniego oraz sprawność lewego kolana. Jak przyznał w rozmowie z NTB, prawdopodobnie nigdy nie będzie mógł przykucnąć. Stwierdził jednak, że przykuc w pozycji najazdowej nie jest aż tak głęboki, więc nie powinno mu to przeszkadzać przy oddawaniu skoków. Øvregård także uspokaja, że Tande jest w dobrej dyspozycji i będzie w stanie brać udział w konkursach.

Inaczej sytuacja ma się w przypadku Andersa Fannemela. Przedstawiciel NSF (Norges Skiforbund – Norweski Związek Narciarski) przyznaje wprost, że zawodnik uległ wypadkowi i jest wyłączony ze startów na czas sezonu 2019/20 z powodu kontuzji.

Turniej Raw Air w tym sezonie zapowiada się emocjonująco, ze względu na rosnącą popularność tego wydarzenia. Jak jednak idą przygotowania w czterech norweskich miastach? – Raw Air jest ogromnym przedsięwzięciem. Przed nami jeszcze mnóstwo pracy, jest wiele do zrobienia – opowiada Tore Øvregård.  – Rozpoczęliśmy nawet Akademię Raw Air. Rozdajemy ponad 1500 plastronów dzieciom w 40 klubach norweskich. Dla nich to ogromne wydarzenie, w zeszłym roku te dzieciaki spały w plastronach. Marzą o zostaniu wielkimi gwiazdami. Otrzymują oni też darmowe wejściówki na turniej i mogą śledzić go jako widzowie – dodaje.

Kogo jednak typuje przedstawiciel Norweskiego Związku Narciarskiego do bycia najlepszym zawodnikiem? –  Jestem bardzo zły w zgadywanki, ale myślę, że duże szanse mają Kobayashi, Tande, Stoch oraz Kubacki. Jakie są oczekiwania zarówno wobec zawodników jak i NSF? – Oczywiście wygrać więcej konkursów i piąć się w górę! (śmiech) Każdy chce wygrać i jest to zupełnie naturalne – zakończył Tore Øvregård.

Źródło: informacja własna

1 thought on “Norwegowie o nowym sezonie: Jesteśmy gotowi do walki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.