Norwegowie muszą zapłacić za miejsce w kadrze

HildeNorwescy skoczkowie narciarscy, którzy znaleźli się w sezonie 2015/2016 w kadrze B muszą zapłacić 75 000 NOK (koron norweskich) czyli ok. 36 000 złotych, za miejsce w niej. Opłata ta jest podyktowana złą sytuacją finansową w Norweskim Związku Narciarskim. 

W norweskiej kadrze B w skokach narciarskich znalazło się jedenastu zawodników i jedna zawodniczka: Tom Hilde, Andreas Stjernen, Daniel-Andre Tande, Robert Johansson, Joachim Oedegard Bjoereng, Joachim Hauer, Vegard Swensen, Sigurd Nymoen Soeberg, Halvor Egner Granerud, Are Sumstad, Fredrik Bjerkeengen i Anniken Mork. Ich trenerami zostaną Thomas Lobben, Roy Erland Myrdal i Henning Stensrud.

Cała dwunastka zawodników została postawiona przed wyborem. Aby móc trenować w kadrze B zawodnicy musieli wpłacić po 75 000 NOK. Jeżeli by nie zapłacili powyższej sumy nie otrzymali by wsparcia od Norweskiego Związku Narciarskiego. Całą sprawę skomentował na telewizji NRK, dyrektor sportowy Clas Brede Brathen – Oczywiście, że byłoby lepiej, gdyby nie było to konieczne, ale nie żyjemy w świecie marzeń. Alternatywą był brak działań. Zaproponowaliśmy taką możliwość 12 zawodnikom i wszyscy ją zaakceptowali. Oznacza to, że oferta była dobra.

W imieniu zawodników głos zabrał Tom Hilde – Jestem jak współsponsor dla Norweskiego Związku Narciarskiego. – komentuje norweski skoczek narciarski – To jest sytuacja daleka od ideału. Zobaczymy czy było warto. Ale to najlepsza oferta jaką mamy, będąca jednocześnie jedynym rozwiązaniem – dodał.

Źródło: nrk.no, fis-ski.com 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.