Norwegowie manipulowali przy mistrzostwach świata? [SONDA]

CS2F5093Pamiętacie mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Oslo 2011? W Norwegii było to prawdziwe święto, które znalazło uznanie w oczach całego świata. Dzisiaj wychodzą na jaw zaskakujące fakty o tej imprezie. Telewizja NRK przyznała się do podkładania głosów publiczności w realizacji telewizyjnej!

Każdy, kto oglądał konkurencje biegowe podczas mistrzostw świata w Oslo, musiał zwrócić uwagę na niewiarygodny doping ze strony kibiców. Szczególnie, kiedy do mety zbliżali się reprezentanci gospodarzy. Dzisiaj okazuje się, że NRK celowo podkładało dźwięki, aby podrasować widowisko. – Dźwięk był podkładany podczas wszystkich konkurencji w biegach narciarskich i częściowo w trakcie konkursów skoków, aby sprawić lepsze wrażenie dla widzów telewizyjnych – potwierdził dyrektor sportowy kanału Rune Haug.

Władze norweskiej telewizji publicznej nie uważają, aby ten zabieg podchodził pod manipulację. Innego zdania jest Pal Aam, profesor dziennikarstwa. Jego zdaniem przekaz “na żywo” z wydarzenia sportowego powinien być w pełni prawdziwy. – Podkładanie dźwięków z wcześniej przygotowanych archiwów jest po prostu oszustwem i manipulacją – stwierdził Aam. Okazuje się jednak, że Norwegowie stosują takie zabiegi już od Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer (1994). Warto podkreślić, że zarówno mistrzostwa w Oslo, jaki i IO w Lillehammer przeszły do historii, jako jedne z najpiękniejszych zimowych imprez. Wielu może zatem odczuwać zawód.

A co Wy myślicie o tej sprawie? Weźcie udział w naszej sondzie!

SONDA
Czy Twoim zdaniem zabiegi NRK podczas MS w Oslo, to manipulacja?

Źródło: Interia.pl

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Norwegowie manipulowali przy mistrzostwach świata? [SONDA]

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.