Norwegowie mają nowego asa wśród skoczków

joacim-bjoerengKadry skoków narciarskich są już na ostatniej prostej przed rozpoczęciem kolejnego sezonu Pucharu Świata. Nie ma już czasu na duże zmiany. Norwegowie twierdzą, że mają w swoich szeregach nowego, młodego asa.

Joacim Ødegaard Bjøreng ma niespełna 21 lat i debiut w zawodach Pucharu Świata. Pierwszy start zaliczył 14 lutego 2015 w Vikersund. Jednak pierwsze punkty na swoje konto dopisał rok później. Bjoern Einar Romoren, który przebywa aktualnie z norweską kadrą na treningach w Vikerund uważa, że Joacim może być wielka niespodzianką zbliżającej się zimy. – Joacim poczynił ostatnio spory krok do przodu. Jeśli uda mu się powtórzyć skoki z treningów w Pucharze Świata, to będzie bardzo mocny – powiedział dla stacji NRK Bjoern Einar Romoren. Według byłego skoczka Bjøreng może być godnym uzupełnieniem kontuzjowanego Kennetha Gangnesa. Sam zainteresowany jest szczęśliwy, że mówi się o nim w takich superlatywach. – Moim celem jest wygrać zawody o Puchar Świata – ambitnie mówił Joacim.

Zapały mediów i kibiców nieco studzi austriacki trener drużyny norweskiej Aleksander Stoeckl. Zdaniem szkoleniowca za szybko jeszcze, aby mówić o sukcesach. – Wszystko wygląda dobrze, ale trudno powiedzieć jak wyglądamy na tle reszty świata – mówił Stoeckl. – Joacim jest dobry w locie i ma odpowiednią technikę. Cała drużyna jest dobra na dużych skoczniach, a obiekt w Kuusamo taki właśnie jest – dodawał trener. Norwegowie z pewnością liczą na obronienie Pucharu Narodów, który zdobyli w ubiegłym sezonie. – Chłopaki skaczą dobrze, ale jest kilku na poziomie bardzo dobrym – oceniał optymistycznie Bjoern Einar Romoren.

Źródło: NRK

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.