Norwegowie i Szwedzi chcą zorganizować nowy Tour

fis_logo

Norwegia i Szwecja chce zorganizować swój odpowiednik Tour de Ski. Pierwsza edycja skandynawskich zawodów miałaby się odbyć w 2020 roku i być rozgrywana na terenie tych dwóch krajów.

Federacje narciarskie Norwegii (NSF) i Szwecji (SSF) od dłuższego czasu podejmują starania o organizację swojego własnego Touru. Według wstępnych planów cykl ma przemierzać cztery miasta na terenie Szwecji i Norwegii. – Początek planujemy w szwedzkim Oestersund, skąd zawody przeniosą się do Are. Po norweskiej stronie gospodarzami będą Meraker i Steinkjer z dodatkowym etapem i metą w Trondheim. Jeden z etapów będzie rozgrywany na malowniczej trasie prowadzącej przez góry ze Szwecji do Norwegii, która podwyższy atrakcyjność transmisji telewizyjnych – powiedział Oeystein Lunde z NSF.

Norwegowie i Szwedzi chcą zapewnić biegaczom i biegaczkom dużą atrakcyjność zawodów, a jednocześnie stosunkowo niewielkie odległości pomiędzy miejscowościami, aby nie było problemów z transportem. -W przypadku naszych zawodów będzie to maksymalnie 400-500 kilometrów drogami o małym natężeniu ruchu – mówił dyrektor SSF Niklas Carlsson w rozmowie ze stacją NRK.

Skandynawski Tour miałby być odpowiedzią na plany Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, która chciałaby w sezonie bez imprezy docelowej mieć w kalendarzu zawody, które przyciągnęłyby kibiców na trasy biegowe. Rok temu na zakończenie zmagań w Pucharze Świata odbył się już Ski Tour Canada.

Źródło: interia.pl, NRK
Latest posts by Daniel Topczewski (see all)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.