fot. Tomasz Markowski

Nika Kriznar i Halvor Egner Granerud to zawodnicy zajmujący zaszczytne pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Czy to zwiastuje ich dominację w Oberstdorfie?

fot. Tomasz Markowski

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata mężczyzn trzech Polaków zajmuje miejsca w czołowej dziesiątce. Są to Kamil Stoch (3. miejsce), Dawid Kubacki (5. miejsce) oraz Piotr Żyła (7. miejsce). Niezmiennie na pozycji lidera znajduje się Halvor Egner Granerud. Norweg zgromadził dotychczas 1544 punkty. Jego przewaga nad drugim w klasyfikacji Markusem Eisenbichlerem wynosi 526 punktów. Po wpadce z dyskwalifikacją w Rumunii przewaga Graneruda nad Kamilem Stochem zmalała, jednak nadal jest duża. Czy tak dobra forma Norwega zwiastuje jego dominację również podczas Mistrzostw Świata w Oberstdorfie? W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Andrzej Stękała spadł na 15. lokatę, a Jakub Wolny zajmuje 27. miejsce. Klemens Murańka plasuje się na 28. pozycji.

Wśród pań najlepsza jest Nika Kriznar, która ma na swoim koncie 611 punktów. Po piętach depcze jej jednak Sara Takanashi, która traci do Słowenki jedynie 5 punktów. Wirtualnego podium dopełnia Silje Opseth. Strata reprezentantki Norwegii do liderki wynosi już 134 punkty. Polki zamykają klasyfikację generalną Pucharu Świata pań. Najlepszą z Biało-Czerwonych jest Anna Twardosz, która zgromadziła na swoim koncie jedynie 8 punktów i zajmuje 44. miejsce. Na ostatniej, 46. lokacie, znajdują się ex aequo Kinga Rajda oraz Kamila Karpiel. Te dwie zawodniczki zdobyły dotychczas w sezonie po jednym punkcie.

Klasyfikacja Pucharu Narodów rysuje się w optymistycznych barwach dla Słowenek oraz Norwegów. Podopieczni Alexandra Stoeckla zgromadzili na swoim koncie 5015 punktów i ciągle powiększają przewagę nad Polakami. Wynosi ona obecnie 628 punktów. Wirtualnego podium dopełniają reprezentanci Niemiec. Ich strata do liderów wynosi już 1574 punkty. Wśród kobiet dominują Słowenki. Ich przewaga nad drugimi Norweżkami wynosi 146 punktów. Ze stratą 170 punktów na trzeciej lokacie znajdują się Austriaczki. Polki plasują się na 9. miejscu, wyprzedzając jedynie Czeszki, Finki oraz Rumunki.

Pełna klasyfikacja generalna mężczyzn znajduje się tutaj.

Pełna klasyfikacja generalna kobiet znajduje się tutaj.

Pełna klasyfikacja Pucharu Narodów znajduje się tutaj.

Źródło: fis-ski.com/informacja własna.