Norwegia ogłosiła nowy zespół trenerów w kombinacji norweskiej

fot.: dagbladet.no

fot.: dagbladet.no
fot.: dagbladet.no

Rozpoczynając sezon mistrzostw świata 2016/17, nowi trenerzy Norwegów w kombinacji norweskiej zostali ogłoszeni. Po tym, jak zostało ogłoszone na wiosnę, iż Ivan Stuan obejmie rolę dyrektora sportowego, dużo nowych, lecz znanych twarzy zajmie się przyszłością drużyny.

BK Ingebrigtsen pozostaje głównym trenerem zespołu, ale u jego boku będzie pracował Kristian Hammer, który wraca do zespołu po byciu głównym trenerem do sezonu olimpijskiego 2013/14. Peder Sandell, do tej pory odpowiedzialny za rozwój talentów w Kollenhopp w Oslo i rozwoju wschodzącej gwiazdy Jarla Riibera, będzie teraz również pracował dla drużyny narodowej.

– Z tym fantastycznym triem trenerskim, drużyna jest gotowa mieć zawodników mogących powalczyć o złoto mistrzostw świata w Lahti – mówi Ivar Stuan, który formalnie obejmie swoją posadę 1 sierpnia.

Kristian Hammer nie zaprzecza, że został namówiony na powrót po tym, gdy zrezygnował ze względów osobistych w 2014. – Ivar zebrał bardzo ekscytujący zespół i nie mogę się doczekać współpracy z nim i resztą trenerów. Sądzę, że miło było odpocząć od tego wszystkiego, ale świetnie jest wrócić teraz. Mam moją rodzinę i moich bliskich dookoła mnie, którzy poparli mnie, że powinienem rozpocząć nowy etap z pełną motywacją. Naprawdę nie mogę się doczekać, aby zacząć pracę – powiedział.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.