Norwegia bez Pettera Northuga na igrzyskach olimpijskich

fot: wikipedia.org

fot: wikipedia.org

Petter Northug nie znalazł się w składzie reprezentacji Norwegii na igrzyska olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczang. Powodem tej decyzji jest brak formy, której nie udało się zbudować utytułowanemu biegaczowi na czas.

Petter Northug od dwóch sezonów zmaga się z wieloma problemami – nie tylko zdrowotnymi. W tym roku Norweg wystartował tylko w sprincie stylem klasycznym w Lillehammer, ale nie udało mu się awansować do ćwierćfinałów (zajął 32. miejsce w eliminacjach). Od tego momentu Northug nie pojawiał się w żadnych oficjalnych zawodach aż do Pucharu Skandynawii w szwedzkiej Pittei. 32-latek w słabiej obsadzonym biegu także nie poradził sobie tak, jak tego od niego oczekiwano. Biegacz zajął 48. miejsce a do triumfatora stracił ponad 5 minut.

Norwescy trenerzy do samego końca wierzyli, że Petter Northug da radę zbudować odpowiednią formę na igrzyska olimpijskie. Tak się jednak nie stało. 32-letni biegacz nie miał możliwości, aby sprawdzić swoją dyspozycję w konfrontacji ze światową czołówką, bowiem zrezygnował z występu w słoweńskiej Planicy.

Trener Pettera Northuga przyznał w rozmowie z vg.no, że jego podopieczny nie był brany pod uwagę jako rezerwowy, a była to jedynie sugestia. – Petter sam powiedział, że nie jest gotowy na występ na igrzyskach. On nadal jest chory i nie jest jeszcze do końca przygotowany do rywalizacji – powiedział Stig Rune Kveen. Taką samą wersję wydarzeń przedstawił Vidar Løfshus. – Petter nie mógł wrócić do takiej formy jaką on sam chciałby prezentować. Rozmawialiśmy z trenerem Stigiem Rune Kveenem czy Northug chciałby wziąć udział w igrzyskach jako rezerwowy, ale on tego nie chciał – powiedział szef norweskich biegów.

Męska kadra Norwegii na igrzyska olimpijskie będzie liczyła jedenastu biegaczy. Do Niklasa Dyrhauga, Finna Hågen Krogha, Didrika Tønsetha, Martina Johnsruda Sundby’ego, Johannesa Høsflota Klæbo, Hansa Christera Holunda i Simena Hegstada Krügera dołączyli Eirik Brandsdal, Sondre Turvoll Fossli, Pål Golberg i Emil Iversen.

Źródło: vg.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.