Norwegia bez Gangnesa w Stams

Gangnes zakończył karierę kilka dni temu

Kenneth Gangnes zrezygnował z udziału w zgrupowaniu reprezentacji Norwegii w austriackim Stams. Skoczek dopiero wrócił po kolejnej kontuzji kolana i nie czułby się komfortowo, wracając do miejsca gdzie odniósł jeden ze swoich urazów.

Trener Norwegów Aleksander Stoeckl został poproszony przez Gangnesa, by ten mógł spokojnie potrenować w Lilehammer zamiast wyjazdu do Stams, gdzie zawodnicy będą się przygotowywać do najbliższego sezonu. Szkoleniowiec zgodził się i podkreślił, że rozumie jego obawy przed występem na tej skoczni. Zdradził też, że po urazie jego zawodnika nie ma już śladu, a on sam ma sporą siłę i motywację do wypełniania pełnego planu treningowego.

W tej samej wypowiedzi odniósł się także do swojej osoby, mówiąc o zmęczeniu i stwierdzając, że nie wie czy dalej będzie prowadził zespół Norwegów. Niektóre źródła mówią o możliwym przygotowaniu przez niego kadry Chin do Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku w Pekinie. Plotki te nie zostały jednak potwierdzone przez żadne źródła, ani trenera. Decyzja zapadnie w czasie okresu letniego.

Źródło : Dagbladet.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.