Noriaki Kasai znów zaskakuje. Jak długo będzie skakał japoński weteran?

Noriaki Kasai, który od początku sezonu nie wywalczył miejsca w kadrze Japonii, wkrótce wystartuje w pierwszych międzynarodowych zawodach od kilku miesięcy. Weteran skoków narciarskich udzielił ostatnio wywiadu, w którym wypowiedział się na temat kontynuacji kariery. – Nawet jeśli zdobędę złoty medal na następnych igrzyskach, to chyba nie przestanę tego robić – przyznał w rozmowie z news.yahoo.co.jp

Wkrótce minie już siedem lat, odkąd Noriaki Kasai wywalczył swój ostatni indywidualny medal wielkiej imprezy. Podczas igrzysk w Soczi zachwycił widownię, kiedy w wieku blisko 42-lat wywalczył srebro na dużej skoczni. Od tamtej pory jego forma stopniowo słabła. W efekcie wypadł ze ścisłej kadry na Puchar Świata. Wielu myślało, że to koniec jego kariery. Jednak 48-latek zaskakuje i wciąż trenuje.

– Kiedy młodzi lub starzy zawodnicy robią co w ich mocy, cały świat się ekscytuje, również Japonia. W Europie jest także wiele osób, które mnie wspierają. Tak bardzo wspierają, że kiedy jesteśmy aktywni, dostajemy dodatkowej energii. Chcę ich jeszcze bardziej rozweselać, spełniać ich oczekiwania. Dlatego lubię skakać – przyznał Kasai, który wkrótce wystartuje jednak w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Noriaki odniósł się także do swojego wieku. Przyznał, że mimo zbliżających się 50. urodzin, nie czuje się stary. – Pojawiają się bóle pleców, czy kolan, ale to niewiele zmienia. Nie czuję się stary – opisuje wicemistrz olimpijski. W czasie igrzysk w Soczi zapowiadał, że nie zakończy kariery, aż nie zdobędzie upragnionego złotego medalu indywidualnie. Teraz, mimo słabszej formy, jego zapowiedzi jeszcze bardziej zaskakują.

– Nawet jeśli zdobędę złoty medal na następnych igrzyskach, to chyba nie przestanę tego robić – zapowiada Kasai. – Moja wola jest mocniejsza niż żelazo. Nawet jeśli zachodzą jakieś zmiany, to jestem w stanie szybko się do nich dostosować – mówi, odpowiadając o kluczu do długowieczności w sporcie.

Źródło: news.yahoo.co.jp

Mateusz Król
Obserwuj