Noriaki Kasai zabrał głos w sprawie dalszej kariery

Noriaki Kasai chce wrócić do pierwszego składu JaponiiLegenradny Noriaki Kasai ma za sobą najgorszy sezon od wielu lat. Od grudnia nie widzieliśmy go w zawodach Pucharu Świata. Niektórzy sugerowali, że Japończyk może zakończyć karierę. Zainteresowany jednak zaprzecza.

Wielu kibiców w ostatnich tygodniach zastanawiało się, co dalej z karierą popularnego japońskiego skoczka. Noriaki Kasai, chociaż minionej zimy po 28 latach wypadł z Pucharu Świata, nie zamierza odwieszać nart na kołek. – Chcę pokazać się ponownie, wrócić Pucharu Świata i mam cały czas na uwadze udział w dziewiątych igrzyskach olimpijskich w Pekinie – przyznał Noriaki.

Legendarny skoczek z Japonii poddał się obostrzeniom związanym w koronawirusem, ale nie próżnuje. – Co mogę zrobić w tym nieprzewidywalnym czasie? Po prostu biegam i ćwiczę swoje mięśnie – mówił Kasai. Wicemistrz olimpijski z Soczi powiedział, że zazwyczaj na pierwszy obóz w maju wyruszał o 5-6 kg cięższy. – Tym razem jest inaczej – dodał.

Kasai jest zwarty i gotowy do ciężkiej pracy, aby wrócić do rywalizacji w Pucharze Świata. – Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to wystartuję w Pucharze Kontynentalnym. Bez względu na to, gdzie zostanę wysłany, chcę wykonywać swoją pracę bez narzekania – zaznaczył Noriaki Kasai.

Źródło: hochi.news

Mateusz Król
Obserwuj