Noriaki Kasai laureatem Medalu Holmenkollen

DSCN3769-CopyMedal Hollmenkollen to jedna z najważniejszych nagród przyznawanych najlepszym sportowcom w narciarstwie klasycznym i biathlonie. W tym roku kapituła przyznała odznaczenie Noriakiemu Kasai. 

Kapituła konkursowa Medalu Holmenkollen przyznaje wyróżnienia sportowcom, którzy swoimi sukcesami przyczyniają do popularyzacji narciarstwa. Jury jest norweskie, więc nikogo nie dziwi, że najwięcej medali w historii otrzymywali właśnie Norwegowie. Inaczej jednak jest w tym roku, ponieważ odznaczenie przyznano Japończykowi. Blisko 44-letni Noriaki Kasai zjednał sobie sympatię kibiców na całym świecie, a jego długowieczna forma i sukcesy, przyczyniły się do zdobycia Medalu Holmenkollen. Kasai jest najstarszym zwycięzcom zawodów o Puchar Świata, ostatni raz wygrał w Kuusamo w 2014 roku. W Oslo triumfował raz w 1999 roku, a przed rokiem był drugi. – W tym roku na prawdę chcę tu wygrać – zapewniał Kasai przy odbiorze medalu.

Noriaki Kasai jest trzecim sportowcem z Japonii, który otrzymał medal. Wicemistrz olimpijski z Sochi odebrał dziś medal w Muzeum Narciarstwa w Hollmenkollen. -Jestem wdzięczny, za tę wspaniałą nagrodę i oczywiście szczęśliwy z powody narodzin mojej córeczki – mówił po odebraniu nagrody Kasai. Na liście wyróżnionych Medalem Holmenkollen widnieją także dwa nazwiska Polaków. Przed rokiem nagrodzono Kamila Stocha a w 2001 roku Adama Małysza.

Źródło: Hopplandslaget / nrk.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.