Noclegi w Wiśle wyprzedane. Przygotowano masę atrakcji oraz zbiórkę krwi

Już tylko dwa dni dzielą nas od inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Gospodarzem imprezy po raz kolejny będzie Wisła. Lokalne władze liczą na wysoką frekwencję kibiców – świadczy o tym m.in. brak wolnych miejsc noclegowych na najbliższy weekend.

Bilety i noclegi

Jak poinformował burmistrz rodzinnego miasta Adama Małysza, wszystkie 12 tys. miejsc noclegowych ma być zajęte podczas inauguracji PŚ w najbliższy weekend. Oznacza to, że kibice, którzy zdecydują się na przyjazd do Wisły w ostatniej chwili, będą musieli szukać noclegu w pobliskich miejscowościach.

Podobnie ma się kwestia biletów – wejściówki na konkurs drużynowy i indywidualny nie są już dostępne w oficjalnej sprzedaży online. Nabyć można za to bilety uprawniające do obejrzenia piątkowych kwalifikacji – wciąż są dostępne na KupBilet.pl.

Podróż do Wisły i dojazd na skocznię

Kibice podróżujący do Wisły autami ucieszą się ze zniesienia ruchu wahadłowego na drodze wojewódzkiej z Ustronia do centrum Wisły. Nie ucieszą się fani podróży koleją – nie zaplanowano w rozkładach dedykowanych pociągów z okazji inauguracji Pucharu Świata.

Jak co roku, transport na skocznię będzie obsługiwany przez firmę Wispol. W dniu kwalifikacji autobusy będą odjeżdżały zgodnie z rozkładem jazdy. Specjalna komunikacja zostanie uruchomiona w sobotę (zwiększona częstotliwość odjazdów w godzinach 13:30-15:45) i w niedzielę (zwiększona częstotliwość w godzinach 9:00-11:15). Autobusy oznaczone tabliczką “Na skoki” odjeżdżać będą z przystanku zlokalizowanego obok cukierni “U Janeczki”. Kursy powrotne będą realizowane do 50. minut od zakończenia konkursów, zaś odjazdy będą odbywać się z przystanku zlokalizowanego przy skrzyżowaniu Nowa Osada na drodze do Czarnego.

Strefa Kibica i atrakcje w centrum Wisły

Jak zapewniają organizatorzy, konkursy będzie mógł obejrzeć każdy. Fani skoków, którzy nie zdążyli nabyć wejściówek, zobaczą rywalizację skoczków w Strefie Kibica ulokowanej w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny w centrum Wisły. Aktywności w strefie wystartują w piątek o godzinie 15:00 i potrwają do końca niedzielnych zmagań. Oprócz możliwości oglądania transmisji konkurów, dla kibiców przygotowano dodatkowe atrakcje: w piątek ok. 19:30 odbędzie się ceremonia wręczenia numerów startowych dziesiątce najlepszych zawodników, po której nastąpi taneczna “Rozgrzewka z DJ Adamem C”. Okazji do zabawy nie zabraknie również w sobotę – po konkursie odbędzie się impreza “Jump in Afterparty”.

Weekend w Wiśle będzie nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale również szansą niesienia pomocy tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Z inicjatywy “Piotr Żyła Fanklub” w sobotę od godziny 10:00 będzie można oddawać krew w specjalnym busie. Gratka czeka również najmłodszych adeptów skoków – na kompleksie małych skoczni w centrum miasta w godzinach 9:00-13:00 zostanie bowiem rozegrany młodzieżowy konkurs skoków “Mini Puchar Świata”.

W ciągu całego weekendu do dyspozycji fanów skoków będzie “Jarmark Kibica” wraz z punktem informacyjnym.

Źródło: PAP, informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.