Nina Haver-Løseth nie wystartuje w Sölden

fot. Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images Europe

fot. Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images Europe

Do inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim pozostały niespełna dwa tygodnie. O swojej nieobecności podczas rywalizacji w Sölden poinformowała dziś Nina Haver-Løseth.

Nina Haver-Løseth odpuści start w zawodach rozpoczynających sezon 2018/2019 Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Powodem jest przeciążenie ścięgna w stawie kolanowym. Kontuzja nie jest poważna, a narciarka do pucharowej rywalizacji powinna przystąpić w Levi.

– Dwa dni temu przerwałam obóz treningowy w Saas-Fee z powodu ciągłego bólu w kolanie i wróciłam do domu. Ustalono, że jest to zapalenie ścięgna w kolanie. Niefortunnie stało się to na kilkanaście dni przed inauguracją. Będę tęsknić za gigantowym otwarciem sezonu w Sölden. Lekarze doradzili, żebym teraz się oszczędzała, by móc przez resztę zimy jeździć bezboleśnie – powiedziała Nina Haver-Løseth w wywiadzie dla norweskiego kanału NRK.

Obecnie Norweżka jest w Olimpijskim Centrum Treningowym w Oslo, gdzie z minimalnym obciążeniem kolana przygotowuje się do sezonu. Jej realnym celem jest slalom w Levi, który odbędzie się 17 listopada 2018 r.

Jak stwierdziła Haver-Løseth, jednym z powodów nabawienia się kontuzji może być zbyt duże obciążenie kolana podczas treningów.

Pomimo urazu narciarka wygląda pewnie przed nadchodzącym sezonem. – Nie martwię się ani nie stresuję. Obóz treningowy w Chile był prawdopodobnie moim najlepszym w karierze. Teraz będę myśleć tylko pozytywnie, by jak najszybciej przystąpić do rywalizacji, a nie rezygnować z całego sezonu z powodu kontuzji – dodała Haver-Løseth.

Źródło: skiweltcup.tv

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.