Nilsson w pierwszej biathlonowej kadrze Szwecji

Stina Nilsson, która końcem marca poinformowała, że zamienia biegi narciarskie na biathlon, znalazła się w pierwszej reprezentacji Szwecji. – Zapewnimy jej wsparcie – mówi Johannes Lukas. 

Po zakończeniu Pucharu Świata w biegach narciarskich, świat sportów zimowych obiegła informacja o tym, że utytułowana już biegaczka, Stina Nilsson, przechodzi do biathlonu. – Zawsze wiedziałam, że skupię się w przyszłości na biathlonie – mówiła wtedy.

Dziś, podczas konferencji prasowej w Oestersund, trener żeńskiej reprezentacji narodowej w biathlonie  Johannes Lukas ogłosił, że 26-latka z miejsca znalazła się w pierwszej kadrze. – Stina otrzyma miejsce bezpośrednio w naszej drużynie narodowej A ze specjalnym zindywidualizowanym układem, skupiającym się na rozwijaniu pracy na strzelnicy – wyjaśnił.

Szkoleniowiec zapewnił jednocześnie, że mistrzyni olimpijska z Pjongczangu będzie miała komfortowe warunki do rozwoju. – Zapewnimy jej wsparcie, którego potrzebuje teraz i w przyszłości – oznajmił. – Zapewniamy również, że inne główne drużyny narodowe otrzymają pełną pomoc podczas przygotowań do mistrzostw świata w Pokljuce oraz igrzysk olimpijskich w Pekinie – dodał.

W Szwecji przywiązuje się coraz większą wagę do biathlonu. Szwedzki Komitet Olimpijski ogłosił, że zainwestuje w tę dyscyplinę sportu. – SOK rozpoczyna dużą inwestycję w biathlon, patrząc w kierunku igrzysk olimpijskich w 2022 i 2026 roku – powiedział dyrektor sportowy SOK, Thomas Engdahl.

Sama Nilsson przyznała, że ciężko pracuje, aby jej strzelanie było na coraz wyższym poziomie. – Budzę się każdego ranka i idę na trening strzelecki. Jest to trudne, lecz tego nie żałuję. Jestem bardzo zdeterminowana. Biathlonowa rodzina dobrze mnie przyjęła – zakończyła.

Źródło: Expressen