Nilsson powalczy z Johaug o Puchar Świata? Szwedka chce szybciej biegać na dystansach

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Stina Nilsson za cel na kolejny sezon stawia sobie zwiększenie wytrzymałości. Szwedka chce efektywniej startować w biegach dystansowych. – To klucz do walki o Puchar Świata – przyznaje 26-latka.

Nilsson już od kilku sezonów znajduje się w ścisłej czołówce biegaczek narciarskich. Szwedka wszystkie największe sukcesy zawdzięcza świetnym umiejętnościom sprinterskim – ma na swoim koncie tytuł mistrzyni olimpijskiej i wicemistrzyni świata właśnie w tej specjalności. 26-latka potrafiła jednak startować na dystansach na wysokim poziomie. W Pjongczangu Nilsson wywalczyła brąz na 30 km, a w poprzednim sezonie była jedyną zawodniczką, która pokonała Johaug w biegu dystansowym. – Nigdy nie pokonałam Therese w tej specjalności. To było dla mnie bardzo ważne, szczególnie po kontuzji – powiedziała Stina. Teraz za cel stawia sobie zwiększenie wytrzymałości. – Pracuję nad osiągnięciem lepszego poziomu wytrzymałości, ale oczywiście łatwiej o tym mówić niż zrobić. Chcę być jednak silniejsza w wielu konkurencjach, zarówno na dystansach jak i sprintach. To klucz do walki o Puchar Świata – przyznała.

Dla Stiny Nilsson obecny sezon przygotowawczy jest wyzwaniem. Z drużyny narodowej odszedł trener Rikard Grip, co sprawiło, że szwedzka biegaczka ma przygotowany mniej indywidualny plan treningowy. – To nie powinno mieć większego znaczenia, bo ja jestem w zasadzie własnym trenerem. Teraz ważna jest atmosfera w zespole. Chcę spokoju i swobody – dodała Nilsson.

źródło: aftonbladet.se/informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.