Niko Kytoesaho triumfatorem weekendu w Lahti

fot.: iltalehti.fi

fot.: iltalehti.fi
fot.: iltalehti.fi

W ostatni weekend na skoczni w Lahti odbyły się konkursy, zmagania odbywały się w kategorii mężczyzn i juniorów. Konkurs kobiet odbył się tylko w niedzielę, a zwyciężyła Susanna Forsstroem, która była ich jedyną uczestniczką.

Podczas sobotnich zmagań w kategorii mężczyzn wygrał Niko Kytoesaho, aż 43,5 punktów mniej zdobył drugi Olli Muotka, pół punktu mniej na swoim koncie zanotował Elias Vaenskae, który zajął najniższe miejsce na podium. W konkursie juniorów zwyciężył Jonne Vetelaeinen, który jest kombinatorem norweskim. Za nim, na podium uplasowali się Arttu Pohjola i Joni Markkanen.

W niedzielę kolejny raz triumfował Niko Kytoesaho, zawodnik tym razem nad drugim miejscem miał przewagę 15,5 punktu. Za jego plecami konkurs zakończył Janne Korhonen, a na trzecim miejscu uplasował się Frans Taehkaevuori. Konkurs do lat 18 wygrał Joni Markkanen, który poprzedniego dnia zajął ostatnie miejsce na podium. Drugie miejsce należało ponownie do Arttu Pohjola, a trzecie zajął Paul Okas. W konkursie kobiet wzięła udział jedna zawodniczka, Susanna Forsstoem.

źródło: skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.