Niklas Dyrhaug przeszedł operację. “Wrócę do biegów tak szybko, jak to możliwe”

fot: langrenn.com

fot: langrenn.com

Niklas Dyrhaug przeszedł w klinice w Monachium operację, która ma mu pomóc pozbyć się problemów ze schorzeniem zwanym “pachwiną Gilmore’a”. Doświadczony biegacz poinformował o udanym zabiegu na swoim profilu na Instagramie.

W ostatnim tygodniu grudnia norweskie media informowały o planowanej operacji Niklasa Dyrhauga. 31-latek z Tydal miał przejść zabieg “pachwiny Gilmore’a” – czyli uszkodzenia mięśni i tkanki łącznej prowadzące do naderwania pachwiny. Dyrhaug zmagał się z tym urazem właściwie od początku swojej kariery, ale w ostatnich miesiącach ból się nasilił i Norweg nie mógł już normalnie trenować.

Przed Świętami Bożego Narodzenia Niklas Dyrhaug przeszedł kompleksowe badania, a potem razem z lekarzem zaplanowano termin zabiegu, który ma mu pomóc powrócić do rywalizacji na najwyższym światowym poziomie. Operacja odbyła się dziś w niemieckiej klinice w Monachium i obyła się bez komplikacji. – Przez wiele lat zmagałem się z bólem i nie mogłem normalnie trenować. Cieszę się, że udało się zdiagnozować problem i jestem już po operacji – pisze Dyrhaug na swoim profilu na Instagramie. – Potrzebuję teraz czasu na regenerację, ale wrócę do biegów tak szybko, jak to będzie możliwe – czytamy w dalszej części wpisu.

Źródło: Instagram, langrenn.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.