Niklas Dyrhaug przejdzie operację: “Dla mnie to jak mały przełom”

fot: langrenn.com

fot: langrenn.com

Najbliższe dni będą bardzo ważne dla Niklasa Dyrhauga, który ma poddać się operacji tzw. “pachwiny Gilmore’a”. Norweg ma nadzieję, że zabieg pomoże mu pozbyć się problemów zdrowotnych, a jednocześnie nie odbije się zbytnio na jego formie.

Niklas Dyrhaug w ostatnich miesiącach nie mógł w pełni skoncentrować się na treningach i na budowaniu formy do sezonu zimowego, bowiem w przygotowaniach przeszkadzały mu uporczywe bóle w okolicach pachwiny. Podczas niedawnych badań lekarskich 31-latka z Trondheim okazało się, że to tzw. “pachwina Gilmore’a” – uszkodzenie mięśni i tkanki łącznej prowadzące do naderwania pachwiny. Uraz ten jest szczególnie znany wśród piłkarzy, a Dyrhaug grał w piłkę nożną jako 15-latek. Jego dolegliwości ograniczyły karierę Norwega i były głównym powodem, dla którego musiał zrezygnować z piłki nożnej wiele lat temu.

Biegacz z Trondheim w najbliższym czasie ma poddać się operacji w Niemczech, aby jak najszybciej wrócić do treningów. 31-latek planuje wznowić przygotowania pod koniec stycznia. – Wydaje mi się, że w końcu znaleźliśmy odpowiedź na bóle pachwiny, które okresowo ograniczały mnie zarówno w odniesieniu do treningu, jak i zawodów – mówi Dyrhaug. – Trzymam kciuki za to, że urazy po operacji będą historią, a ja będę mógł ćwiczyć i rywalizować w pełni bez bólu i przerwy – dodaje Norweg.

Dwukrotny mistrz świata za główny cel stawia sobie przygotowanie się do sezonu 2019/2020. – Podjąłem wczoraj ostateczną decyzję o operacji po długim okresie bólu podczas ćwiczeń. Teraz mam nadzieję, że szybko przejdę zabieg, aby móc wrócić do pełnego treningu pod koniec stycznia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będę mógł jeździć na nartach już w lutym albo marcu i przygotować się na następny sezon – tłumaczy Dyrhaug. – Dla mnie to jak mały przełom. Jestem szczęśliwy i poczułem ulgę, że udało mi się odkryć, co dręczyło mnie przez wiele lat. Teraz nie skupiam się na mistrzostwach świata, ale na tym, aby pozbyć się swoich ograniczeń – dodaje złoty medalista z Falun i Lahti cytowany przez Skiforbundet.no.

Źródło: skiforbundet.no

1 thought on “Niklas Dyrhaug przejdzie operację: “Dla mnie to jak mały przełom”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.