Niklas Dyrhaug kontuzjowany, Norweg opuści początek sezonu

fot: langrenn.com

fot: langrenn.com

Niklas Dyrhaug nie będzie mógł wystąpić podczas norweskiej inauguracji sezonu w Beitostoelen i pierwszych zawodów Pucharu Świata w fińskim Kuusamo. Powodem absencji Norwega jest kontuzja pleców, która uniemożliwia mu normalne treningi.

Zawody w Beitostoelen, które już tradycyjnie inaugurują sezon zimowy w Norwegii, miały być ostatnim sprawdzianem formy przed zawodami Pucharu Świata w Kuusamo. Czołowi biegacze z Norwegii bardzo poważnie traktują start w tych zawodach i walczą o to, aby pokazać się z jak najlepszej strony, bowiem mogą sobie zapewnić miejsce w kadrze na biegi Pucharu Świata.

Pewne jest jednak, że w ten weekend na trasach nie zobaczymy Niklasa Dyrhauga. Norweg zmaga się z kontuzją dolnej części pleców i przez to nie może normalnie trenować. Lekarz i trener kadry, aby nie narażać 30-latka na pogorszenie stanu zdrowia zdecydowali, że lepiej będzie opuścić weekendy w Beitostoelen i Kuusamo. – Niklas uszkodził dysk w dolnym odcinku kręgosłupa i regeneracja wymaga czasu. Na tę chwilę musi się pożegnać z Beitostoelen i Kuusamo, aby w pełni skupić się na powrocie do zdrowia – mówi doktor Petter Ulberg.

Trener norweskiej kadry, podobnie jak lekarz, jest zdania, że Dyrhaug powinien w pełni wyleczyć kontuzję i dopiero wtedy wrócić do startów. – Nie jest łatwo przygotowywać się do sezonu gdy plecy nie domagają, ale Niklas trenuje alternatywną techniką i planuje wrócić do rywalizacji na początku grudnia w Lillehammer – tłumaczy  szkoleniowiec reprezentacji Norwegii.

Źródło: skiforbundet.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.