Nietypowe zawody w Lubljanie

DSC_0214W ubiegły weekend w słoweńskiej Lubljanie zostały rozegrane nietypowe zawody. Na skoczni rywalizowały pary składające się z zawodnika i zawodniczki.  W zawodach udział wzięli nie tylko skoczkowie i skoczkinie ze Słowenii, ale także z  Czech, Finlandii i USA.

W tej wyjątkowej rywalizacji udział wzięło ponad 300 skoczków i skoczkiń w wieku od 9 do 20 lat. 16 drużyn mieszanych rywalizowało w systemie KO. Zawodnicy otrzymywali po 1 pkt za każdy metr, skoków nie oceniali sędziowie orzekający.

Drużyny stworzone zostały na podstawie wyścigu gokartów, które zostały przeprowadzone w dniu poprzedzającym konkurs skoków. Najszybszymi mężczyznami okazali się: Jurij Tepes, Peter Prevc i Tine Bogataj. Natomiast wyścig kobiet wygrały: Spela Rogelj, Anja Tepes i Ursa Bogataj.

W konkursie skoków najlepsi okazali się reprezentanci gospodarzy:  Tomaz Naglic i Ema Klinec, którzy w finale pokonali swoich rodaków Tine i Ursę Bogataj. Na najniższym stopniu podium uplasował się Czech Frantisek Holik oraz Słowenka Katja Pozun, pokonując w walce o brąz Słoweńca Anze Laniska i Czeszkę Zdenkę Pesatovą.

Pełne wyniki konkursu

Źródło: berkutschi.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.