Nietypowa kontuzja Tiril Eckhoff: “Można się tylko z tego śmiać!”

Tiril Eckhoff

Tiril Eckhoff

Pięciokrotna medalistka olimpijska w biathlonie, Norweżka Tiril Eckhoff, doznała niedawno wyjątkowo pechowego urazu. 29-latka stała na rękach, jednak nie utrzymała równowagi i upadła na duży palec u stopy, łamiąc go. Zawodniczka ma nadzieję, że wróci do treningów przed końcem miesiąca.

 – Wylądowałam całym ciężarem swojego ciała na palec w stopie, w dodatku pod fatalnym kątem. Usłyszałam tylko trzaśnięcie – powiedziała Eckhoff dziennikarzowi telewizji NRK.

Partner biathlonistki, czyli Ånund Lid Byggland, który był przy niej podczas letniego treningu, początkowo myślał, że kontuzja jego życiowej towarzyszki jest poważniejsza.

 – Usłyszałem jakieś pęknięcie – Tiril nie reagowała, bałem się, że złamała kość udową. Ale, na szczęście, skończyło się znacznie łagodniej – dodał.

 – Z takich kontuzji można się tylko śmiać! – zgodnie odpowiedzieli Norwegowie, którzy zostali zapytani przez dziennikarza, czy przejmują się tym incydentem.

Uraz spowoduje jednak krótką przerwę w startach Tiril Eckhoff. Obecnie jest zmuszona nosić buty o zawyżonym rozmiarze w celu uzyskania komfortu chodzenia. Do pierwszych treningów powinna powrócić pod koniec miesiąca, być może wystartuje w słynnych zawodach na nartorolkach – Blinkfestivalen. Te odbędą się ostatniego dnia lipca.

źródło: nrk.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.