Niespodziewany krok rosyjskiej biegaczki. Wycofuje się ze Ski Touru

Kolejne etapy Ski Touru 2020 odbędą się już bez najlepszej z Rosjanek – Natalii Niepriajewej. Wiceliderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wycofała się bowiem z zawodów z powodu przeziębienia. Niepewne są także dalsze występy Siergieja Ustiugowa.

Decyzja o rezygnacji Natalii Niepriajewej ze startu w kolejnych etapach Ski Touru 2020 została dziś ogłoszona przez szefową Rosyjskiej Federacji Narciarskiej – Jelenę Wialbe. Winne wszystkiemu jest przeziębienie, z którym zmaga się wiceliderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Niepriajewa wycofała się ze szwedzko-norweskiej imprezy, aby nie ryzykować pogorszenia swojego stanu zdrowia i nie zarazić reszty rosyjskiej kadry. Biegaczka ma powrócić do rywalizacji w Lahti. – Natalia źle się poczuła podczas wczorajszego biegu, a w nocy zaczęło ją boleć gardło. Postanowiliśmy więc odesłać ją do domu – tłumaczy trener Jurij Borodawko.

Z problemami zdrowotnymi zmaga się także Siergiej Ustiugow, który skarży się na bóle w klatce piersiowej i problemy z oddychaniem. Decyzja o dalszych występach Rosjanina, który po dwóch etapach plasuje się na 21. miejscu w klasyfikacji Ski Touru, zapadnie dziś wieczorem lub jutro rano.

Źródło: sports.ru